O nas

mgr Krzysztof Jaźwiec - właściciel ośrodka, terapeuta uzależnień

Jestem terapeutą, który zajmuje się pomaganiem osobom uzależnionym w zatrzymaniu choroby alkoholowej, a rodzinom (bliskim) osób pijących w zrozumieniu i zatrzymaniu współuzależnienia. Moim celem jest to, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale również – łącząc ją z moimi osobistymi doświadczeniami (jako terapeuty, a zarazem kogoś, kto zna problem alkoholizmu również z autopsji) pomóc w tym, by nowe - trzeźwe życie było łatwe i przyjemne zarówno dla nas samych, jak i dla naszych bliskich, abyśmy mogli czerpać z niego maksimum korzyści, rozwiązywać problemy i osiągać cele, które dotychczas były dla nas trudne, a czasem być może wydawały się wręcz nierealne. Podczas terapii szczególną wagę przywiązuję do indywidualnych potrzeb moich klientów, do tego, aby nasze relacje nie były tylko „suchymi” relacjami klient – terapeuta, lecz by opierały się na zrozumieniu i współodczuwaniu – znajomości, a nawet przyjaźni, z której można korzystać również po zakończeniu terapii. Chodzi o to, by nie tylko utrzymywać abstynencję i radzić sobie z alkoholem, ale rozwijać się i nauczyć się żyć pełnią życia. Jestem terapeutą mającym duże doświadczenie w kontaktach z osobami uzależnionymi iwspółuzależnionymi, absolwentem Studium Umiejętności Psychologicznych, Centrum Psychoedukacji i Psychoterapii w Czarnym Borze, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień. Uczestniczyłem w Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień, Instytutu Psychologii Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Ukończylem szkolenie "Profilaktyka i terapia osób uzależnionych behawioralnie (od hazardu, internetu i seksu) i ich rodzin" organizowane przez Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień. Ukończyłem Studium Psychoterapii Uzależnień w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Karkowie, w zakresie pomocy psychologicznej oraz nowoczesnych metod diagnozowania oraz terapii uzależnienia i psychoterapii członków rodzin. Obecnie jestem w procesie certyfikacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

mgr Jacek Wądzyński - terapeuta uzależnień

Specjalista terapii uzależnień z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi (Certyfikat specjalisty terapii uzależnień). Twórca i realizator licznych przedsięwzięć parateatralnych oraz projektów z obszaru psychoedukacji, profilaktyki uzależnień i rozwoju twórczości. Posiada również wieloletnie doświadczenie w działalności szkoleniowej oraz  pracy dydaktycznej i warsztatowej ze studentami wyższych uczelni. Charakteryzuje się niestandardowym podejściem, co w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem umożliwia dotarcie do żródła każdego problemu.

 

mgr Irena Ozdoba - terapeuta uzależnień

Specjalista terapii uzależnień, pedagog (Certyfikat specjalisty terapii uzależnień 2013, Certyfikat uzależnienia behawioralne w zakresie pracoholizmu i hazardu 2015, Certyfikat Candis 2014). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu oraz substancji psychoaktywnych. Prowadziła programy profilaktyczne dla młodzieży, pracowała także z osobami współuzależnionymi, dla których opracowała program autorski "Niespotykana kobieta". Program ten doczekał się publikacji w świecie problemów. Prywatnie matka trzech synów.

 

 

Dorota Bogacz - właściciel, manager ośrodka

Ukończyłam studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Przez wiele lat szukałam własnej drogi. Związek z osobą uzależnioną na początku był dla mnie bardzo trudny. Potem jednak okazało się, że droga jaką wspólnie przeszliśmy zmagając się z chorobą alkoholową, dała mi możliwośći rozwoju osobistego, lepszego  poznania  siebie, a przede wszystkim innego spojrzenia na świat i odnalezienia celu. Dziewięć lat temu przeszłam terapię dla osób współuzależnionych. Doskonale rozumiem  problem związany z uzależnieniem, a przede wszyskim jak nikt potrafię wczuć się w trudną sytuację osób współuzależnionych.  Od siedmiu lat razem z Krzysztofem prowadzimy "Strefę Trzeźwości", pomagając innym osbom poradzić sobie z problemem alkoholowym. 

 

 

Ela Sikora

      Ela jest związana z ośrodkiem od początku jego działalności. Ma duże doświadczenie jeżeli chodzi o pomoc i wsparcie, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu.

 

 

 

 

 Iza Gonet

Iza dołączyła do zespołu nieco później. Ze względu na duze doświadczenie w kontaktach z ludźmi oraz znajomość problemu stanowi wsparcie i tworzy przyjazną atmosferę.

 

 

 

 

Opieka medyczna:

lek. med. Beata Kleber - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog

lek. med. Mariusz Szczęsny - specjalista psychiatra, specjalista chorób wewnętrznych